Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Питане за накладкиW211 220E


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 gogocuk

gogocuk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 19 май 2008 - 21:30

Купих си кола Мерцеес 220Е на около 40 000км., още е в гаранция.Нещо ми се струва , че накладките й са заминали защото чувствам няккаво особено търкане по колелата напоследък.Според мене би следвало да има някакво предупреждение по таблото .Та въпросът ми е:
-Има ли по колата датчици които да ме предпазят по-един или друг начин ?;Ще получа ли някакви указания по таблото(светлинни или тем.п.ни) или да бягам направо на сервизна подръжка наизуст??
  • 0

#2 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 19 май 2008 - 21:53

По принцип има, но скоро сменях задни накладки, мисля че майстора спомена, че има датчик на задно ляво и предно дясно или нещо от сорта та ако са се износили накладките на колелото което няма датчик няма да ти отчете. Погледни през джантите ако видимо са износени не му мисли ако не са в сервиза като я закачат компа дава информация колко мм са останали и за колко км. ще ти стигнат. Сменят се само в сервиз след като се закачи на комп и се намали налягането в спирачната система.
  • 0
W211-Avantgarde

#3 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 19 май 2008 - 21:58

А ти като си с W211 защо не си се вписал в списъка ?
  • 0
W211-Avantgarde

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 19 май 2008 - 22:02

Купих си кола Мерцеес 220Е на около 40 000км., още е в гаранция.Нещо ми се струва , че накладките й са заминали защото чувствам няккаво особено търкане по колелата напоследък.Според мене би следвало да има някакво предупреждение по таблото .Та въпросът ми е:
-Има ли по колата датчици които да ме предпазят по-един или друг начин ?;Ще получа ли някакви указания по таблото(светлинни или тем.п.ни) или да бягам направо на сервизна подръжка наизуст??


Значи след като си още в гаранция е хубаво да е смениш при дилъра, ако си преди фейстлифта си с SBC и задължително преди смяна на накладки трябва да се изключи SBC-то, което става с помоща на диагноза ;)
Иначе виж през джантите в какво състояние са, както ти каза колегата.
Също може да видиш, ако ти е намаляла течността в казанчето на спирачките, това къщо е признак за смяня ;)
  • 0

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни