Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

КилометражОбщ


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 ИВЧО

ИВЧО

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 130 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Из родината

Публикувано 08 май 2008 - 10:12

Вчера ми се наложи да си сверя часовника в колата(кой ли ме кара :kill_myself: ) и от тогава нито дневният,нито общият километраж не работят!Занулих го,но пак нищо....!Скоростомерът си работи,а и ми направи впечатление,че скалата с цифричките е леко изместена в десният край навътре!Как се сваля таблото и ще мога ли сам!!!Аааа колата има airbag!
Предварително благодаря!
  • 0

#2 mitun

mitun

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 616 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 230E '88
    W202 250D '95
    S210 200K '01

Публикувано 08 май 2008 - 13:16

Не е лошо да ползваш търсачката с ключови думи "табло" "километраж" има доста писано ама не знам дали всичко е налично след преместването на форума. Иначе с две думи:
1.сваляш кората под кормилото
2.буташ отдолу като едновременно подпъхваш нещо тънко от дясната страна (там където не може да се бръкне отдолу заради контактния ключ ) идеята е таблото да излиза равномерно от двете страни. Аз съм си направил една кука от закачалка от хим чистене.
!!! не давай на контакт без да са включени буксите на таблото. Най - трудно ще е да го измъкнеш заради волана, обаче леко, леко ще излезе имай търпение просто. Искаш ли снимка как изглежда отзад?
Публикувано изображение
Аре успех!
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение
светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq

#3 ИВЧО

ИВЧО

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 130 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Из родината

Публикувано 08 май 2008 - 13:27

Колега,много благадаря за информацията!!!!Бях изключил за търсачката :wub: :rolleyes: !!! Иначе воланът трябва ли да се мърда???Жилото лесно ли се вади?Таблото само е "пъхнато" или не ............
Извинявам се за многото въпроси!!! :)
  • 0

#4 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 11 май 2008 - 23:44

Искам да попитам от къде се сверява и как часовника на W202 1994...няма копчета отляво само като на 124 и на 190 има две лостчета?
  • 0
Mercedes-Benz W201

#5 mitun

mitun

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 616 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 230E '88
    W202 250D '95
    S210 200K '01

Публикувано 13 май 2008 - 11:33

Колега,много благадаря за информацията!!!!Бях изключил за търсачката :wub: :rolleyes: !!! Иначе воланът трябва ли да се мърда???Жилото лесно ли се вади?Таблото само е "пъхнато" или не ............
Извинявам се за многото въпроси!!! :)


Отзед-напред:

Точно така, таблото само е пъхнато и излиза без щракания, освобождаване на щипки или подобни "контри"

На W202 няма жило. На снимката се вижда къде са включени двете букси с кабели

Не се заигравай да сваляш волана, таблото ще излезе и така (свалял съм моето поне 5 пъти), малко е тегаво, обаче излиза, просто няма начин как да ти го опиша трябва сам да го направиш. Веднъж като извадиш таблото завиваш волана на около 10-15 градуса надясно и оттам излиза и таблото.

Направи си такава кука дето съм ти писал по-горе за дясната страна и с нея дърпай! А с другата ръка отдолу под волана буташ лявата част на таблото, докато се покаже ръб, удобен да го захванеш с двете ръце.

Ако можеш хвани някой да снима веднъж завинаги да стане ясно за това табло как се сваля.
"Разказ в картинки" :rolleyes:

Нейчев, с лявото черно, дето стърчи се нулира дневния километраж с натискане на същото и се регулира светлината на уредите с въртене.
А с дясното се сверява часовника. ДРЪПНИ врътката към тебе и като врътнеш на ляво се сверяват часовете респ. на дясно минутите
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение
светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни