Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странен проблем с долния ляв педал/амбриаж/W210


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 04 май 2008 - 18:59

Колеги, случи ми се нещо много страно:Пътуваме сега през празниците и се наложи да се качим в балкана на една чудесна вила с едни страхотно хора и се получва следното, качвам един доста стръмен налкон в продължение на 45-50мин и съм закачил 2-рия зъб, по едно време на една права ускорявам и ЕТО ГО проблема, няма долен ляв педал, потънал след кое спирам, не съм разбрак как е станало защото не ми е трябвало да го натискам в продължение на 25-35мин, спирам колата, интересно, че излезе от 2-ра без проблем, натискам педала до долу, защото имаше някъде към 2см до пода и пускам и изненада, той сам си идва горе където му е мястото, натискам всичко нормално, включвам си всички скорости, потеглям.Започвам да го следя вече какво прави прословутия педал, някъде 5мин след потеглянето педала започна сам да пада и след 2 мин, беше вече на 2см от пода на купето, вече не спирам защото трябва да стигна вилата и там ще мисля за проблема.Качвам се, спирам, педала си е долу, бутам го и пак същата история, сам се вдигна горе и всичко нормално, паркирам си колата все едно нищо не е било, работи си гада.Три дена ядене и пиене, голяма веселба, тръгвам си за вкъщи и карам някъде около 300км, и никакъв проблем всичко нормално.

Може ли някой, да обесни за какво става дума, четох из форума за потънали педали и подобни проблени, но аз знам едно ако не работи помпата, тя няма работи постояно или ще работи с напомпване, ако е работния цилиндър, ще имам теч, а такова нещо няма, спирачната течност си е на същото ниво.

Колата е S210 Е200К 1998г.
  • 0

#2 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 май 2008 - 19:09

DOT4
  • 0

#3 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 04 май 2008 - 19:23

DOT4


???????
  • 0

#4 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 май 2008 - 19:31

Вида на спирачната течност, която се ползва и за хидравликата на съединителя.

Май си плаче за смяна, коментирали сме на други места че смяната е на 2 години или 50 хил. километра.
  • 0

#5 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 04 май 2008 - 19:37

Вида на спирачната течност, която се ползва и за хидравликата на съединителя.

Май си плаче за смяна, коментирали сме на други места че смяната е на 2 години или 50 хил. километра.



Мерси много, ако е само това още на 07.05 влиза в сервиза за смяна.
  • 0

#6 Benz2007

Benz2007

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 326 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Parvomai

Публикувано 08 май 2008 - 01:20

Ами заминават си гумичките на помпата това е проблема, смени ги, ако няма язви по самата помпа, иначе нова, Успех.
  • 0

#7 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 08 май 2008 - 18:44

Утре съм в балкан стар за смяна на DOT4, там са специалисти и ще видим какво ще ми кажат.
  • 0

#8 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 09 май 2008 - 08:33

Утре съм в балкан стар за смяна на DOT4, там са специалисти и ще видим какво ще ми кажат.


Ми успех тогава, и не забравяй да дадеш един коментар тук! :icon_welldone:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#9 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 09 май 2008 - 16:51

DOT4 е сменена вече, долния ляв педал стана по мек и има значителна разлика от преди, и спирачките сега работят по-ефективно с по-малко усилие колата спира по-добре.
Тази смяна си заслужава парите, а ти не са много 76.20 за всичко, спирачна течност + труд.

Специални благодарности към LYNX :allhail: , колега кога и къде ще те черпя, помагаш ми за не знам кои път вече.
  • 0

#10 Benz2007

Benz2007

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 326 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Parvomai

Публикувано 13 май 2008 - 00:29

Добре са те изцакали, 500 мл. спирачна течност ДОТ4 е 6 левчета, сам си прави извода, успех.
  • 0

#11 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 14 май 2008 - 11:40

Добре са те изцакали, 500 мл. спирачна течност ДОТ4 е 6 левчета, сам си прави извода, успех.



Коя е по 6 лв. оная на която пише сделано ли???????
Такава един приятел сложи и сега сменя всичко по спирачната система, не мерси, а за цакането аз съм доволен и предпочитам като имам едно кило брашно да го дам на майстора да ми направи хляб.
След смяната ходих до Истамбул и никакви проблеми, извода си го направи сам, за мен парите не са най-важните в тоя случай, важното е колата да върви безпроблемно.
  • 0

#12 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 14 май 2008 - 11:53

Добре са те изцакали, 500 мл. спирачна течност ДОТ4 е 6 левчета, сам си прави извода, успех.



Да речем,че не е 500грама,ами литър е минал през системата,за да се почисти по-основателно.После лично аз поне спир.течност на Приста,която струва толкова няма да си сложа!А,и няма спецификация по МВ!И кой,къде и за колко ще се наеме да смени спир.течност по цялата система и за какви пари...? :dontknow: Лично аз доста обикалях,като реших да си я сменявам!Само за спирачките-ок,ама като казвах,че искам и на съединителя веднага ставаха много заети...! ;)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#13 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 14 май 2008 - 15:10

и да спира, и да спира.....

тук компромис нЕма....

колега, нещо тъничко ми се струва - в Пловдив едно външно миене на колата е 6 лева...
сделана ще да е била



Благодаря Вени за поправката, точно така да спира, че аз нещо се поотпускам на гаста и когато се прибирахме от границата към къщи на два пъти ми се наложи да спирам от 200км/ч до 60км/ч и е много важно това упражнение да се изпълнява без грешка иначе си пътник.
Още не мога да разбера за кви 6лв. говорим.
  • 0

#14 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 14 май 2008 - 20:06

Благодаря Вени за поправката, точно така да спира, че аз нещо се поотпускам на гаста и когато се прибирахме от границата към къщи на два пъти ми се наложи да спирам от 200км/ч до 60км/ч и е много важно това упражнение да се изпълнява без грешка иначе си пътник.
Още не мога да разбера за кви 6лв. говорим.


Абе толкова струва 500гр. спирачна течност на Приста... ;)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#15 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 14 май 2008 - 20:32

Верно ли????
Не знаех иначе със сигорност щях да налея такава течност.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни