Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна маслото на скоростна кутия (автоматик)CLK 2004г. W209


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#1 Georgi Lilov

Georgi Lilov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 24 март 2008 - 18:14

Здравейте. Интересува ме на колко километра се сменя маслото на скоростната кутия и какво е маслото(някво специално ли е и къде могат да ми го сменят)
Колата е автоматик CLK w209 2004 година.
Мерси предварително.

Този пост е редактиран от hektor: 27 март 2008 - 14:01
преместена от Проблеми и ремонти

  • 0

#2 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 24 март 2008 - 19:59

Здравейте. Интересува ме на колко километра се сменя маслото на скоростната кутия и какво е маслото(някво специално ли е и къде могат да ми го сменят)
Колата е автоматик CLK w209 2004 година.
Мерси предварително.

Що не звъннеш в Балкан Стар, за твое спокойствие.
Иначе
- сменя се на 40 хил.
- маслото е оригинално в сива кутия на МБ.

За твойта нова машинка нямам идея дали не ти пиша глупости някакви, така че - при дилъра!
...пък после пиши тука за резултата, да знаят и другите ;)
Успех!
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#3 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 март 2008 - 20:52

Маслото на автоматичната кутия се сменя на 80.000 км,..заедно с филтъра и гарнитурата,...ако е необходимо и буксата с платковия компонент който захранва ел.магн, вентили ,датчици и сензори!

Налива се само синтетика по Мерцедес Бенц спецификация,....и се контролира със сервизна щека!

Турбината нема пробка за източване,...така че се прави промивка за да се премахнат 3-те литра старо масло и да се отмият утайките .

10-12 литра масло си е целата кушия,...и 2 часа време!
  • 0

#4 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 24 март 2008 - 21:02

Lynx, а защо в книжката на 203-ката са написали че е заредено с масло фор лайф.... и се сменяло само ко се наложи някъв ремонт. Все се каня да те питам за 203-ката като стигне 80 да го сменям ли, тя е още на 51.ооо.
  • 0

#5 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 март 2008 - 21:20

Стефан,

Не знам на твойта книжка кво пише/for life/,...на мойта пише/long life/.
Пък кутийте ни са еднакви!

Дългия живот на маслото за некои е цел живот,....дорде се счупи,.....според Daimler е 80.000км,....ти си прецени!

Ако не го смениш,...ще я счупиш до 160.000км,....ако го сменяш,..пак ще я счупиш,.....некъде пред пенсия!

Успех!
  • 0

#6 pagoda

pagoda

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 156 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 24 март 2008 - 22:02

Маслото на автоматичната кутия се сменя на 80.000 км,..заедно с филтъра и гарнитурата,...ако е необходимо и буксата с платковия компонент който захранва ел.магн, вентили ,датчици и сензори!

Налива се само синтетика по Мерцедес Бенц спецификация,....и се контролира със сервизна щека!

Турбината нема пробка за източване,...така че се прави промивка за да се премахнат 3-те литра старо масло и да се отмият утайките .

10-12 литра масло си е целата кушия,...и 2 часа време!

Здравей, с какво сеправят промифките?
Искаш да кажеш,источва се маслото,налива се ново,да развъти с новото, и пак източване И чак тогава се сменява филтъра и гарнитурата.
  • 0

#7 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 март 2008 - 22:09

писано е вече по темата за промивката,...потърси,.,..на мунчо темите,....и да ти кажа,...не е за направи си сам.....ще оплескаш гаража,...и ще разлееш доста от новото масло по замята,.....па е скъпо,....доста скъпо!
  • 0

#8 Georgi Lilov

Georgi Lilov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 24 март 2008 - 22:14

LYNX това че се сменя на 80.000 е сервизна информация от МБ така ли ?
А в балкан стар едва ли ще повярвате какво ми казаха за това пиша тук...Питах трябва ли да се сменя маслото на скоростната кутия, щото не знаех и ми каза "ааам не що"
мн интересен отговор :)
  • 0

#9 pagoda

pagoda

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 156 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 24 март 2008 - 22:24

писано е вече по темата за промивката,...потърси,.,..на мунчо темите,....и да ти кажа,...не е за направи си сам.....ще оплескаш гаража,...и ще разлееш доста от новото масло по замята,.....па е скъпо,....доста скъпо!

Аз съм от този тип хора,само ми кажи, че няма да мога да го направя, и сам ще си отрежа главата .
Бъди сигурен, че скоро ще има маслена баня,па дори да излезе по скъпа от тая на Лили Иванова(оная с млякото).
  • 0

#10 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 март 2008 - 22:27

На некой олигофрен ли попадна при дилъра,...или кво,...!?

Ще ми дойдеш за масло на автоматика,..и аз ще те върна,....да бе,....тва требе да е само държавна работа там,...с олигофрени в приемната!


Знаеш ли че следвашия им отговор ще е :

-М,дааа,...ко стаа,...чупихме кутийката,а!?
Оти не сменявате маслото и филтъра,бе!
Айде сега нова кутия за 9 бона.....неам думи!



Послепис:
Нема да ти цитирам сервизна информация на производителя,....но си помисли :
И на мотора маслото е longlife,.....ко прайм?,....караме до последно ли?!
  • 0

#11 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 март 2008 - 22:35

Аз съм от този тип хора,само ми кажи, че няма да мога да го направя, и сам ще си отрежа главата .
Бъди сигурен, че скоро ще има маслена баня,па дори да излезе по скъпа от тая на Лили Иванова(оная с млякото).



Не се и съмнявам в теб,.....ще се справиш предполагам,....

точиш,...сменяш филтър и гарнитура,...наливаш 4лтр,....отвиваш десния нипел и палиш,.....15 сек и гасиш,....наливаш 3лтр,..пак палиш,...15 сек и пак 3 лтр и така докато потече чисто масло от нипела!

Стегаш,....наливаш по щека до максимум и отиваш да я згрееш!

После мериш и коригираш нивото!

След 80000км,...пак така!
  • 0

#12 pagoda

pagoda

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 156 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 24 март 2008 - 22:42

Не се и съмнявам в теб,.....ще се справиш предполагам,....

точиш,...сменяш филтър и гарнитура,...наливаш 4лтр,....отвиваш десния нипел и палиш,.....15 сек и гасиш,....наливаш 3лтр,..пак палиш,...15 сек и пак 3 лтр и така докато потече чисто масло от нипела!

Стегаш,....наливаш по щека до максимум и отиваш да я згрееш!

После мериш и коригираш нивото!

След 80000км,...пак така!

Мерси Приятелю!
УСПЕХ
  • 0

#13 Georgi Lilov

Georgi Lilov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 25 март 2008 - 00:17

Ами бях да си купувам свещи в пловдивския балкан стар и питах тоя дето ми ги даде, та той така каза...
мерси за информацията на всички
  • 0

#14 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 25 март 2008 - 07:40

Ми тези дето продават части,...са некви склададжий бе пич,....не са от техническия персонал!
Кво очакваш да ти каже?

Има си приемчици,..сервизни консултанти и механици,.....те могат да те просветят по въпроси относно обслужване или ремонт!
  • 0

#15 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 25 март 2008 - 10:05

На жена ми двама бивши колеги - инженери, вещи лица в МИК Автомобилно застраховане, след като Булстрад ги глътна се отзоваха в БС. Сега единия е дори май някакъв шеф на приемчицие ли, не зная точно, но е стар инженер и разбира доста. Та той , като изпадна тоя Меро лятото, от гаража на митницата го закарахме директно при него, да го обслужат, той ми каза така - аз на нейно място бих взел нов автомобил от магазина, може да е Ролс ройс, но стоял 3 години... продавайте го и взимай ново за тия пари. Сега се сещам, че един от аргументите му беше именно маслото в скоростната кутия, макар да каза, че обикновено тук не се сменя на 203-ките, освен ако не се наложи нещо да се прави, а то се налага най-много на към 150.000 и ми обясняваше как нямали щека и се правело в сервиз, абе тия неща, дето Линкс го обяснява не веднъж, ама тогава ми бяха толкова работи на главата, че ми е убягнало.
Линкс, фор лайф пише, не лонг лайф, лонг лайф е за антифриза и пише че се сменя на 15 години, ако не се наложи някакъв ремонт преди това... За антифриза не им повярвах и го смених, разбира се, един червен беше , наистина в Шел съм виждал Лонг лайф антифриз... Аз сипах нормален, след 2 години пак ще го сменя.. Но за скоростите явно не разчитат на повече от 150-200 К км. живот на кутията и затова, кво да се мъчат, никви смени... Дори в българската книжка на 203-ката (в Банката където работех доскоро имаха за служебните - 2004 год са те), също така са го превели и на страниците за сервизните интервали отсъства такава смяна на масло...
Абе едновневки ги правят вече колите, иначе от кво ще живеят производителите...
При Петко дали мога да сменя това масло, някой знае ли?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни