Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Бихте ли дарили кръв?Безвъзмезно!!!


  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

Анкета: Бихте ли дарили кръв?

Бихте ли дарили кръв?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#16 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 13 декември 2006 - 22:18

Преди месец идваха в училище да вземат..записах се всичко ОК отивам да давам...мерят ми кръвното и сестрата вика...че било ниско и няма да ми вземат! :evil: Много ме хвана яд... :(
Казаха ми сега каде да отида в болницата и ще видя кога ще намеря време да проверя... :D :FlagMB:
  • 0
Mercedes-Benz W201

#17 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 13 декември 2006 - 23:08

Това е една инициатива която е много полезна както за обществото, така и за вас самите ;) Но не желая да ви агитирам, ако не желаете.
Аз лично съм винаги тотов да даря живото спасяваща течност макар и да съм с една от най-разпостранените кръвни групи ;)
  • 0

#18 D-R. VO

D-R. VO

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 137 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:ЛОВ
    ОФРОУД - МАЛКО
  • Автомобил:
    СУБАРУ АУТБЕК Н6 2006г.
    124 - 260Е 4MATIC 1989г замина за Молдова
    ГАЗ-69 1972 - втора регистрация

Публикувано 25 февруари 2007 - 17:31

Аз повече я "консумирам", но съм давал и пак ще дам!!! :lol:
  • 0
MB-моето бъдеще!?

#19 rumenski

rumenski

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 11 юли 2007 - 08:46

да !
даже съм с доста разпространена кръвна група и мога да давам почти на всички.
  • 0

#20 seaman

seaman

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:Варна
  • Интереси:футбол

Публикувано 29 октомври 2007 - 11:15

Имам голямо желание, но съм прекарал жълтеница като малък и не искат да ми вземат. За сметка на това жена ми дава редовно.
  • 0

#21 J0R0_1978

J0R0_1978

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ботевград
  • Автомобил:
    Мерцедес W124 300D-1988г.

Публикувано 14 февруари 2008 - 16:26

Правил съм го няколко пъти.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#22 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 март 2009 - 09:41

Никога не съм дарявала, защото нямам 50 кг :mellow: , мааалко не ми достига...но да, разбира се, че бих дарила.
  • 0

#23 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2009 - 11:43

Аз от давна се каня да даря, ама все нещо не остава време. Така и така сме я ъпнали темата дайте да направим една кампания в името на Клуба.

като начало може да дарим на ЛИЛ щом все не и достига :D
  • 0

#24 rabbitt

rabbitt

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    280SE
    E200K

Публикувано 30 март 2009 - 12:03

Давал съм веднъж за приятел и бих го направил пак. Само че за конкретна интервенция, защото не съм убеден че дарената кръв отива по предназначение.
  • 0

#25 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2009 - 13:12

Аз не съм давал и не давам. Не защото не искам, но ми призлява от кръв и просто не мога. Дори когато съм болен избягвам да давам кръв за изследвания, освен ако не е крайно наложително.

Давал съм веднъж за приятел и бих го направил пак. Само че за конкретна интервенция, защото не съм убеден че дарената кръв отива по предназначение.


Е те няма за какво друго освен по предназначение да я използват. Не я продават за пиене, въпросът е просто на кого ще я прелеят.
Ако не я прелеят, може да извлекат от нея кръвна плазма или някакви други преработки, ама те пак са за нечие лечение...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#26 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 април 2009 - 00:53

давал съм около 6-7 пъти (два за колеги приятели и два за роднини на приятели) ,но беше преди поне две три години -оттогава глупендерите са въвели в компа ,че моя близка имала хепатит и съм бил в рискова група...ма тва да земат да проверят...ма тва ,че оттогава са ме проверявали около 100 доФтора (че и документи си имам)...няма значка...не можело....та последния път като отидох да дам(тоя път за баба ми)-не ми позволиха..добре ,че маминка е дългогодишен кръводарител та се включи....а аз хапнах шоколадчетата(които бяха цифра евтини и безвкусни...:( )...
Принципно съм много ЗА кръводаряването -да се организират безвъзмедни кампаний -иначе нямам нищо против болниците да плащат за кръв (на тоя които дава)защото откакто здравеопазването е с пари и те цакат за всичко-не виждам защо и да не ти дават....ми тва е от мен-ако се организират безвъзмездний кампаний и съм на лице-винаги мога да опитам пак...
Поздрави
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#27 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2009 - 02:52

Бих дала, ДА. Особено като знам как миналият юни детето като беше в ИСУЛ, за да го "оправят" му преляха спешно две сакчета с ценната течност... така и аз сигурно ще съм много в помощ на някое дете/човек :huh:
Но пък от друга страна се дразня като се сетя как като минеш пред Пирогов (там отзад от към локалното) има тумба цигани, които го правят като бизнес, за пари. Такива неща трябва да са защото искаш да спасиш човешки живот, да помогнеш, а не да "въртиш бизнес" от човешката нужда. От което пък си мисля сега, че кой знае чия циганска кръв е прелята на Виктория във вените сега... дано да не е циганска поне. Иначе това й помогна да се оправи тогава.
Аз съм с повечко КГ. , но въпреки това все ми е студено зимата, все не ми достига "калорична" кръв и съм с кръвно 60-65 на 90-95 , под 100, при което не знам дали ще ми позволят да дам кръв при това положение. И имам трудни за нацелване вени, ако не е добър лаборанта се подуват яко и трудно минава после. При едно взимане на кръв преди повече от година за едно изследване като ми взе кръв една смотанячка, едно, че ми поду ръката, ами после имах синина колкото малък диск (CD) и цял месец не можеше да ми мине след това, грозна гледка си беше при къс ръкав T-шъртка. Все ме питаха кво ми има.
А иначе групата и резус-фактора си го знам (А-) и ако все пак някой има нужда от моята течност- давам, няма проблеми.

PS. Дори в документите си нося листче на което освен адреса и телефон за връзка с съпруг,роднини... съм сложила и инфо коя група съм в случай (не дай Боже),че се наложи да ми се прелива спешно... при катастрофа или нещо друго.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#28 mercedestoni

mercedestoni

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 258 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W124-300D, 1992 г.
    WDB1241301B737008

Публикувано 18 април 2009 - 15:13

До момента 5-6 пъти . Когато се налага дарявам с удоволствие
  • 0

The Gods Made Heavy Metal

#29 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 18 април 2009 - 16:33

Да бих дарил!Давал съм в казармата,за приятели.За циганите дето продават кръвта си ще кажа,че те всъщност продават бележката която ти дават след като дариш кръв!Примерно ти трябват 3 банки,в болницата ти искат три бележки и всичко дотук е ок,да ама не както е казал един велик български журналист,те в кръвната банка изследват след известно време кръвта не на момента обаче вече са дали кръв на болницата за операцията.И идва момента в който се оказва,че циганите са болни и тяхната кръв е неизползваема това е в 80-90% от случеите,и се получава голяма липса на кръвна плазма.С това не искам да кажа,че само циганите са виновни за хроничния недостиг на кръв и ние като народ имаме вина щото даваме когато някой близък има нужда иначе не!
  • 0

#30 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2009 - 18:57

Имам голямо желание, но съм прекарал жълтеница като малък и не искат да ми вземат.

И аз съм така, а съм нулева..... Баща ми на времето по два пъти на годината даваше.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни