Към съдържанието

  •  

Снимка

Какви видове масла ?


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 15 май 2006 - 18:07

От къде може да се разбере какви видове масла ( с какъв вискозитет ) е препоръчително според производителя да се поддържат отделните агрегати ( двигател , скоростна кутия , диференциал , хидравлика и др. )
  • 0
MB C200

#2 GiN

GiN

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Интереси:интересни
  • Автомобил:
    W124 102.963

Публикувано 15 май 2006 - 20:25

http://www.mbclub.bg...p?showtopic=393
разгледай тук ;)
  • 0

#3 kyuss

kyuss

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 242 Мнения:

Публикувано 15 май 2006 - 20:47

За по-разпространените модели...
Двигател-МБ 229.1,229.3(Бенз+дизел),228.1,228.3,228.5(Дизел)За едновискозните масла цифрата след точката е четна.Вискозитет-според зависи(климат,състояние на мотора и т.н)Оптимален и най-скъп-0w-40,после 5в-40,10в-40,15-40...5в-30,0в-30,10в-30 с динамичен вискозитет <3,5сантипуаза(или 3,5mPa/s)в точно определени двигатели(обикн.след 2000г.)И не съм сигурен дали изобщо се ползват в мерцедес!!!!!!Очите на 4 тука.Познати още като "Еnegry conserving".
Пример:Това НЕ:
https://www.cbest.ch...PDS28253250.PDF
Тва-ДА:
https://www.cbest.ch...PDS27375837.PDF
Тези-възможно е,макар да нямат МБ22х.х
https://www.cbest.ch...PDS27375981.PDF
https://www.cbest.ch...PDS28597624.PDF


Скоростна кутия-АТФ с МБ 236.х,за цифрата след точката-сервизната книжка.

Диференциал(корм.кутия,водна помпа някога)-API GL-5 SAE 85w-90 или чиста 90-ка,на успокоение душу МБ 235.0

Греси за лагери и ходова част-Литиева/литиев комплекс,NLGI 2 клас,може да има и твърд пълнител като молибденов дисулфид или графит да речем,като за шенкели,шарнири и т.н. Да се не ползва за колесни лагери. За тях-пак NLGI 2, с EP-присадки,обикновено има по-висока температура работна и на прокапване.

Антифризи-МБ 325.0(добрите стари чугуни и стомани),325.1,325.2 и т.н.-за предните+онез с изобилие на алуминий и еластомери).Съдържат силикати обикновено...
Хубави филтри B)
П.С. има и нови категории,разбира се..
http://www.whnet.com/4x4/oil.html
  • 0
Blood, Sweat and Diesel !

#4 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 май 2006 - 16:34

за диференциала със блокаж - се препоръчва друго масло мисля че беше 75W-105 - синтетика - това е според Кастрол
  • 0
MB C200

#5 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2006 - 16:39

За диференциали с блокаж имаше специално масло от Мерцедес.
Последният път обаче, като купувах ми дадоха едно, за което твърдяха, че било универсално. Все още нещо ме съмнява тази работа...
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#6 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 май 2006 - 17:09

бягай далече от УНИВЕРМАГ-а :D :D
2в1, 3в1 не стават за нищо подобни работи
  • 0

#7 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2006 - 17:31

Така е, ама като директно от Мерцедес ми дават такова масло, какво да правя...да ходя да търся друго по сергиите ли...
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#8 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 16 май 2006 - 22:36

Така е, ама като директно от Мерцедес ми дават такова масло, какво да правя...да ходя да търся друго по сергиите ли...

Не ,купуваш
  • 0
Публикувано изображение

#9 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 16 май 2006 - 22:44

Така е, ама като директно от Мерцедес ми дават такова масло, какво да правя...да ходя да търся друго по сергиите ли...

Не ,купуваш

Уф, как може МБ да имат такова обслужване в сервизите!? Казаха ми, че са ми измили колата след сервиза . И аз бях много щастлив. До момента, в който видях във фактурата включени реазходите за автомивката.Ва..... ма..... как може всички по цялсвят да се оплакваят от обслужването. Ми аз ако бях шефа на МБ щяха глави да хвърчат. БУКВАЛНО!!! :angry: :ph34r:
  • 0

#10 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 май 2006 - 06:56

Така е, ама като директно от Мерцедес ми дават такова масло, какво да правя...да ходя да търся друго по сергиите ли...

Не ,купуваш

Уф, как може МБ да имат такова обслужване в сервизите!? Казаха ми, че са ми измили колата след сервиза . И аз бях много щастлив. До момента, в който видях във фактурата включени реазходите за автомивката.Ва..... ма..... как може всички по цялсвят да се оплакваят от обслужването. Ми аз ако бях шефа на МБ щяха глави да хвърчат. БУКВАЛНО!!! :angry: :ph34r:

Даааа прав си и аз ги намразих много , тези хора май работят против марката МБ , или ние просто не сме дорасли да ги представляваме , затова ще се оправяме сами , и ще си помагаме - кой с каквото може
  • 0
MB C200

#11 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 17 май 2006 - 09:19

Чакайте малко, става въпрос за Мерцедес сервиз в Германия. Изобщо не се оплаквам от обслужването, то си е перфектно, много съм доволен. Всички са много любезни и тнт. Когато съм оставял колата за някакъв ремонт, после са ми я докарвали в къщи, измита, изчистена и тнт. Тия неща са част от глезотиите за клиентите, абсурд е да се плащат, най-малкото защото не съм ги молил да го правят. Всъщност, тези глезотии вече съм си ги платил с това, че съм им оставил кола за ремонт. Заплащането за трудочас в фирмените сервизи на Мерцедес е достатъчно високо, за да могат да си позволят някоя и друга аванта за клиентите. Освен това, ако не ми хареса конкретния сервиз, точно на същото разтояние от дома ми, но в обратна посока, има друг сервиз на Мерцедес, също толкова фирмен и лъскав. Малко по-нататък има трети-четвърти и тнт. А у нас как е? Ако не ти харесва в Балкан Стар, къде отиваш? Друг официален представител няма. Е, за какво им е тогава да пускат гювеч на клиентите и да се правят на любезни? Който иска фирмен сервиз, няма къде другаде да ходи.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#12 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 17 май 2006 - 19:09

а аз слагам мало 75в-90 (синтетично-а и е 100% истинско, защото такова наливаме в сервиза на гаранционните автомобили(най евтината кола е 50к лв)) на диф с блокаж- все пак го пускам ръчно (рядко се налага).Маслото което дават ххВ-105 е за да устои на високата темперетура, която се развива при приплъзване м/у елементите му в момента на задействане.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#13 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 май 2006 - 23:08

някой ме питаше какво масло съм сложил - на диф. сложих Кастрол SAF - XJ ;SAE 75W-140 ; API GL5 ; BMW approved

на скоростите - Кастрол Automatic TQ-D MB 236.6

надявам се несъм сбъркал :D
  • 0
MB C200

#14 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 май 2006 - 08:18

Вени - приятелю ти направо ме сбърка , че ти имаш повече инфо от представителите ни на МБ :D :D остави им телефона за да се консултират с теб , и без това нищо незнаят поне нещо да научат
с толкова много инфо дори и аз се омотах , ама маслото вече съм го заредил и ще си карам с него - нали пари съм дал :P , учуден останах от вида на новото масло за скоростите - ЧЕРВЕНО :angry: , а аз съм ЛЕВСКАР и затова сега ще ръчкам по здраво скоростите за да смажа червения цвят :D
  • 0
MB C200




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни