Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Авто сервизите + / --Тук ще хвалим и хулим родните "майстори"


  • Please log in to reply
116 мнения по тази тема

#16 DMD

DMD

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:

Публикувано 31 май 2007 - 18:54

Може ли да ми дадете координатите на сервиз FORMULA в Пловдив? Или на сервиз в който могат да ми ремонтират теч от диференциал качествено?
Днес сменяха семеринг на диференциала в сервиз на Георги Бошков (до Механотехникума в Пловдив), но сега тече повече :( Направи ми впечатление, че семерингата която сложиха, е с друга форма, но като не разбирам много, не се обадих (за което сега съжалявам).

А координати на магазин, в който мога евентоално да намеря семеринг?

Колата ми е 124 250ТД
Благодаря предварително за отговорите.
  • 0

#17 Антонио

Антонио

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 75 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 31 май 2007 - 23:33

Темата е взета от dir.bg


днес ми се наложи да бъда в сервиза...и за пореден път съм много доволен.
Вчера имах проблем с газовата(превключих от бензин на газ ръчно и каза БУМ)...случайно в квартала където стана "гърмежа" на газовата знаех един прехвален във форумите газ-сервиз и се дотътрих някак до там...закачиха ми "байпаса"...врътнаха оборотите и ми казаха...готов си, ок е всичко.
Да ама не...мотора не работеше като хората, колата се тресеше цялата...оборотите високи-1100/1200.
Днес в сервиза на БРЦ откриха проблема...оправиха го...направиха отново центровка и оборотите заспаха.
Освен това бяха учтиви и внимателни...не ме караха да чакам, въпреки че нямах запазен час.
  • 0
Ihr guter Stern auf allen Straßen
Posted Image

#18 mike6

mike6

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ

Публикувано 25 юни 2007 - 23:33

ЗДРАВЕЙТЕ

ОТ СКОРО КАРАМ MERCEDES, И ИМАМ МАЛКО ПРОБЛЕМИ , НО ЗА ТЯХ СЕ ГРИЖАТ ЕДНИ МАЙСТОРИ / ЗА ХОРАТА КОИТО ЖИВЕЯТ В СОФИЯ/ НА МИРАТ СЕ ДО ДЕПОТО НА КРАСНА ПОЛЯНА, КАМЕН И КРАСИ ГОЛЕМИ ПИЧОВЕ СА И НАИСТИНА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА КАКТО ТРЯБВА, АКО ВИ ТРЯБВАТ КООРДИНАТИ ПИШЕТЕ
  • 0

#19 Veno

Veno

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 юли 2007 - 22:43

Сервиза от "Ботевградско шосе" се е преместил на бул. "Владимир Вазов" 120 (то пак е там).

Поправка на ел. прозорец шофЬорския, и някаква мембрана на централното + машинката за заключване капака на резервоара +изгоряло моторче на парното (рециклиране) + смяня на "таралежа!" - регулатора на оборотите на вентилатора на климата.
Всичко това с работа и частите те ги намериха - 1050 лв.


Въпреки че ми се понасълзиха очите, мисля че сервиза е добър.
  • 0

#20 bufet

bufet

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:

Публикувано 24 юли 2007 - 02:52

аз съм много доволен от сервиза Pesho (намира се в квартал Орландовци на ул.Знаме на труда пресечка на булевард 1 бълг. армия) не се подвеждаите по името, сервиза не е мазе, а маистора не е некои чичко които разбирал едно време от москвичи, в сервиза работят сериозни маистори като приемат за ремонт само немски автомобили (това си е по преценка на собственика) имат всякакви уреди за замерване и диагностика, политиката им е такава че караш колата правят оглед (за които поне на мен до сега не са ми взимали пари) казват какъв е проблема, казват ориентировачна цена, оставяш колата и тел номер когато стане готова ти се обаждат да си я вземеш, собственика е малко чешит но аз се учудих до каква степен е вманиачен да ремонтира колите, и още преди да си довършил изречението тои те прекъсва и ти казва какъв е проблема, цените са далеч от тези на Балкан Стар, а качеството на работа не е по долу знам го от личен опит.
  • 0

#21 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 август 2007 - 12:04

Сервиза от "Ботевградско шосе" се е преместил на бул. "Владимир Вазов" 120 (то пак е там).

Поправка на ел. прозорец шофЬорския, и някаква мембрана на централното + машинката за заключване капака на резервоара +изгоряло моторче на парното (рециклиране) + смяня на "таралежа!" - регулатора на оборотите на вентилатора на климата.
Всичко това с работа и частите те ги намериха - 1050 лв.


Въпреки че ми се понасълзиха очите, мисля че сервиза е добър.


това да не е сервиза на Генади??
Може и да са добри ама са Кожодери :0_evil:
  • 0

#22 kiril

kiril

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 442 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 1992 1.8 - Sold

Публикувано 10 август 2007 - 19:37

Айде и аз да се изкажа относно BRC в жк.Дружба, София.
Абсолютно прехвалена история. Спокойно мога да ги нарека "майсторчета" от тия дето не само, че не помагат ами и пречат.
Отдавна се бях наканил да ходя до там, че нещо ми гаснеше на газ, а сервиза в който ми сложиха газовата е в Горна Баня и ми е малко далече. Историята започна с едно телефонно обаждане. Трябваше да си запазя час за диагностика една седмица предварително. В уречения ден и час бях там (даже 5-10 минути по-рано). Започна се с едно чакане - около 30 мин. По едно време дойде един, отворих капака, запалих и докато бях в колата и държах педала на 2 000 оборота оня мушморок се шмугна и врът тук, врът там и колата зацепи на тия обороти и няма оправяне. И на газ и на бензин все същата история. И прословутия "майстор" ми вика, да ходиш да си оправиш колата на бензин и тогава пак ела. Колата си работеше перфектно на бензин, след неговата намеса ни на бензин, ни на газ. Направо ми идеше да му откъсна главата. Тръгвам си бесен, а тоя ми вика: "нищо не ми дължиш". :kill_myself: Викам си на акъла то май ти ми дължиш, щото после айде пак 30 лева за диагностика на бензин и отидох при мойте майстори да я настроят и на газ и сега колата спи.
Ако отидеш да питаш за монтаж са много любезни, само и само да клъвнеш да ти вземат парите, ама иначе са гола вода и кал по гърба... :kill_myself:

ЗДРАВЕЙТЕ

ОТ СКОРО КАРАМ MERCEDES, И ИМАМ МАЛКО ПРОБЛЕМИ , НО ЗА ТЯХ СЕ ГРИЖАТ ЕДНИ МАЙСТОРИ / ЗА ХОРАТА КОИТО ЖИВЕЯТ В СОФИЯ/ НА МИРАТ СЕ ДО ДЕПОТО НА КРАСНА ПОЛЯНА, КАМЕН И КРАСИ ГОЛЕМИ ПИЧОВЕ СА И НАИСТИНА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА КАКТО ТРЯБВА, АКО ВИ ТРЯБВАТ КООРДИНАТИ ПИШЕТЕ


За Краси само хубави работи мога да кажа. Много добре работят. Горещо ги препоръчвам. Два пъти съм ходил при тях и мога да кажа, че определено си разбират от работата. Абсолютни професионалисти. :icon_welldone:
  • 0

#23 Ann

Ann

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 21 август 2007 - 09:13

Айде и аз да се изкажа относно BRC в жк.Дружба, София.
Абсолютно прехвалена история. Спокойно мога да ги нарека "майсторчета" от тия дето не само, че не помагат ами и пречат.
Отдавна се бях наканил да ходя до там, че нещо ми гаснеше на газ, а сервиза в който ми сложиха газовата е в Горна Баня и ми е малко далече. Историята започна с едно телефонно обаждане. Трябваше да си запазя час за диагностика една седмица предварително. В уречения ден и час бях там (даже 5-10 минути по-рано). Започна се с едно чакане - около 30 мин. По едно време дойде един, отворих капака, запалих и докато бях в колата и държах педала на 2 000 оборота оня мушморок се шмугна и врът тук, врът там и колата зацепи на тия обороти и няма оправяне. И на газ и на бензин все същата история. И прословутия "майстор" ми вика, да ходиш да си оправиш колата на бензин и тогава пак ела. Колата си работеше перфектно на бензин, след неговата намеса ни на бензин, ни на газ. Направо ми идеше да му откъсна главата. Тръгвам си бесен, а тоя ми вика: "нищо не ми дължиш". :kill_myself: Викам си на акъла то май ти ми дължиш, щото после айде пак 30 лева за диагностика на бензин и отидох при мойте майстори да я настроят и на газ и сега колата спи.
Ако отидеш да питаш за монтаж са много любезни, само и само да клъвнеш да ти вземат парите, ама иначе са гола вода и кал по гърба... :kill_myself:
За Краси само хубави работи мога да кажа. Много добре работят. Горещо ги препоръчвам. Два пъти съм ходил при тях и мога да кажа, че определено си разбират от работата. Абсолютни професионалисти. :icon_welldone:


  • 0

#24 Ann

Ann

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:

Публикувано 21 август 2007 - 09:15

Пуснете кординати на Краси и Камен,ако е възможно телефон.
  • 0

#25 MAD_MAX

MAD_MAX

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 22 август 2007 - 08:37

Ходя при Петко от около 4 години. Незнам колко ги бива, но личното ми мнение е че са МНОГО ДОБРИ. Всяка година си купуват информация за най-новите модели на MERCEDES директно от БАЛКАНСТАР. По мойта са си откривали винаиг проблема без да счупят нещо друго или да са се объркали. Само споменавам че подържат и гаранционни МЕРЦЕДЕСИ, които не са закупени в БГ. При тях няма неща като "това може да кара още" и "абе търси втора употреба". Взимаха май по 26 лв. на час, но до сега никога не съм си тръгвал разочарован от автосервиза им. Лично за мен, те са най-добрите в София, а електротехника им е направо БОГ.

Абе ако се ходи там няма да се сбърка. Друг е въпроса кой колко пари му се дават за определен рмонт.


Здравейте.Аз съм работил при Петко и ги познавам всичките майстори.Мога да ви кажа, че всички си разбират от работата много.
  • 0

#26 SashoS

SashoS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 321 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:компютри... а сега и Мерцедес! :-)
  • Автомобил:
    190E 2.0 1992

Публикувано 15 септември 2007 - 16:06

Здравейте на всички! :flagMB new:

От днес съм щастлив притежател на много добре запазена 190Е 2.0 92г. Благодарение на препоръките ви, за да ми направят диагностика стигнах до сервиза на Генади (бул. "Владимир Вазов" 120). Едно младо момче, Митко (май най-младия от всички там) много обстойно и професионално гледа колата, като за всяко нещо изчерпателно и ясно обясняваше на мен и колегата (продавача) защо трябва да се сменя. Останах много очарован от отношението, чистотата и реда (бях се обадил и на Балкан Стар; първо рецепсионистката беше любезна и ми даде телефона на майстора, но той грубо ме отряза). За диагностиката в Генади не ми взеха пари, но за поправяне на забележките и консумативи май се получи оферта за доста хубава сумичка (2 задни шарнира 2х75 лв. + тампон скоростна кутия 65лв. + труд 120лв. = 335лв. А за консумативи: Масло Castrol/High Mileage 50/80лв. + маслен филтър 15лв. + въздушен филтър 47лв. + горивен филтър 47лв. + труд 45лв. = 204/234 лв.).

Днес дълго се въртяхме с продавача да търсим Камен и Краси и накрая (ако оцелихме) беше затворено (беше събота, а на Красна Поляна пълно с всякакви сервизи! Да не са те на един на 2 гаража на една къща, с надписа на Мерцедес от горе?).

Тъй като още не съм решил да се бръкна за такива пари, ще ви помоля да споделите (или пратите на ЛС) телефоните (и/или точния адрес) на другите хвалени от вас сервизи:

- Сервизът на Камен и Краси в Красна Поляна
- Сервизът "Пешо" в кв. Орландовци
- Сервизът на Петко, на ул. Братя Миладинови.

Благодаря още веднъж! :)

Сашо
  • 0
190E 2.0 1992г. Бензин. Сив-металик. Седан.

#27 DeyanIYI

DeyanIYI

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:хладно оръжие и красиви жени

Публикувано 15 септември 2007 - 16:39

ВИТОША КАР СЪРВИЗ БЪЛГАРИЯ ЕООД, ул."Братя Миладинови" №14 , тел 986 63 13 - това е май сервиза на Петко. Аз миналата по-седмица бях там.
  • 0
I bite my time

#28 zaxaxa

zaxaxa

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq

Публикувано 16 септември 2007 - 00:10

Братя помагаите.Цяла седмица обикалям като луд сервизи за няколко неща по двигателя скоростите и спирачките и на всякаде ме отсвриха поради какви ли не причини.По двигателя трябва да си сложа дифузьор на радиятора,да сменя картерните маркучи(бипаси) и капачка на термустат.Имам шум в скоростите при спряло положение на автомобила и освободен от скорост.Трбва да сменя 3-спирачни маркуча и задни накладки.Кажете сервизи кадето се занимават с мерцедес работят качествено с тяхни части и не режат глави.Ще сум ви много признателен защото ми писна това ходене по мъките. sad.gif.софия
  • 0

#29 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 16 септември 2007 - 02:17

Братя помагаите.Цяла седмица обикалям като луд сервизи за няколко неща по двигателя скоростите и спирачките и на всякаде ме отсвриха поради какви ли не причини.По двигателя трябва да си сложа дифузьор на радиятора,да сменя картерните маркучи(бипаси) и капачка на термустат.Имам шум в скоростите при спряло положение на автомобила и освободен от скорост.Трбва да сменя 3-спирачни маркуча и задни накладки.Кажете сервизи кадето се занимават с мерцедес работят качествено с тяхни части и не режат глави.Ще сум ви много признателен защото ми писна това ходене по мъките. sad.gif


Братко, тоя пост не е за тука...
Второ - в кой град търсиш сервиз... и т.н. :offtopic1:

ПП: Моля някой да ми изтрие поста, когато сметне за необходимо.
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#30 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 11 октомври 2007 - 09:06

Ще напиша няколко реда за един сервиз-работилница на който всеки един от нас би станал потенциален клиент. И понеже рекламата тук е забранена но нищо не се казва за анти-рекламата ще бъда малко по-обстоен. Преди 7-8 месеца си купих от Германия един W203-200 kompr. Колата беше на 65000 км. и естествено в перфектен вид и състояние. След като изминах 6-7 хил. км. по родните шосета започна да се чува едно почукване в предницата, което всички известни и не толкова известни майстори, локализираха като рейка. След доста разпитване, най-накрая стигнах до фирма "Жизет" или още известна като сервиза на Жан за рейки до окръжна болница София. Трябва да призная, че за това място получих и доста отрицателни вотове но какъв ли ми беше избора след като нова рейка в Балкан-стар е 4400 лв. Офертата ми се видя приемлива-380 лв. и за един ден да е готова с гаранция 3 мес. Речено сторено. Закарах я оставих я но след като си взех /и платих естествено/ "ремонтираната" кола още веднага се разбра , че разлика в чукането няма. На другия ден се върнах за рекламация и след нов преглед на предницата /какъвто каза че вече е направил и всичко и ок/ ми каза че има разбит шарнир. Казах му да го направи и вечерта взимайки си колата му платих още 260 лв. защото бил направил и четирите шарнира. Това добре... но лошото беше че същото чукане си беше останало. Естествено пак рекламация и вече си говорим намръщени. Пак преглед и какво? "Тя рейката съм я направил, ама биалетите са ти много меки и май и тампоните на стабилизиращата щанга са свършили..." Хайде до "Ивай-джет" за биалети и тампони и о чудо-нищо не се промени в предницата т.е. чука. Започна се едно чудене над рейката, едни реглажи и съответно, като се натегне рейката не чука но волана се върти като на Джуган и като се отхлаби, волана се оправя и чукането в "рециклираната" рейка отново го има. Накрая я закрепихме на едно компромисно положение т.е. волана да се върти поносимо и чукането да е поносимо, ако въобще има такова понятие. За мазните пръсти по калниците и за маслото, което ми нанесоха по стелките въобще не ми се говори. Не съжалявам за разходите а съжалявам за изгубеното време и най-вече съжалявам за това , че си карам колата с не удоволствие. Не зная и къде и кой би могъл да ми реши проблема...
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни