Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Авто сервизите + / --Тук ще хвалим и хулим родните "майстори"


  • Please log in to reply
116 мнения по тази тема

#46 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 25 септември 2008 - 15:52

Трябваше ми тенекеджия и бояджия...
от застрахователно дружество GENERALI ми казаха да си намеря майстор АЗ защото щял съм да ги ПСУВАМ после ако ме пратят в някой техен сервиз...а и щял съм да чакам незнайно колко време преди да вляза в БОКСА.
К 79 ми препоръча един негов сервиз за мойте нужди,но на път към сервиза минавайки по край сервиза на ГЕНАДИ реших да спря и да видя той кво ще каже....

заден ляв калник-леко вдлъбнат,боядисване
лайсна под габарити-боядисване
броня-боядисване
лайсна(между гумата и шофьорската врата понеже съм двувратка и нямам втора врата)-боядисване
бои и лакове-MAX MAYER
675лв

В Понеделник я вкарах и в Сряда (същата седмица)по обяд беше готова
БОЯДЖИЯТА на ГЕНАДИ е "ПИКАСО"
взе ми акъла с това което е сътворил.Яд ме е че не му запомних името.

A сега за GENERALI:
Момчетата на Владимир Вазов излезнаха много ТОЧНИ-направиха оглед и написаха кво траа да се прави---БЕЗ ИЗМАМИ---нито по малко написано...ее нито и повче разбира се
Занесох им фактурата от ремонтните дейности и след около 10 дни получих в сметката си 471,00ст. от GENERALI---знаех че няма да ми изплатят цялата сума защото с ДДС не трябвало да бъде повече от 12лв/час за труд

ГЕНАДИ-Колата е визуално перфектна-БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГЕНАДИ И ПИКАСО(бояджията му)
GENERALI-представиха се МНОГО ДОБРЕ

  • 0

#47 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 септември 2008 - 11:43

Трябваше ми тенекеджия и бояджия...
от застрахователно дружество GENERALI ми казаха да си намеря майстор АЗ защото щял съм да ги ПСУВАМ после ако ме пратят в някой техен сервиз...а и щял съм да чакам незнайно колко време преди да вляза в БОКСА.
К 79 ми препоръча един негов сервиз за мойте нужди,но на път към сервиза минавайки по край сервиза на ГЕНАДИ реших да спря и да видя той кво ще каже....

заден ляв калник-леко вдлъбнат,боядисване
лайсна под габарити-боядисване
броня-боядисване
лайсна(между гумата и шофьорската врата понеже съм двувратка и нямам втора врата)-боядисване
бои и лакове-MAX MAYER
675лв

В Понеделник я вкарах и в Сряда (същата седмица)по обяд беше готова
БОЯДЖИЯТА на ГЕНАДИ е "ПИКАСО"
взе ми акъла с това което е сътворил.Яд ме е че не му запомних името.

A сега за GENERALI:
Момчетата на Владимир Вазов излезнаха много ТОЧНИ-направиха оглед и написаха кво траа да се прави---БЕЗ ИЗМАМИ---нито по малко написано...ее нито и повче разбира се
Занесох им фактурата от ремонтните дейности и след около 10 дни получих в сметката си 471,00ст. от GENERALI---знаех че няма да ми изплатят цялата сума защото с ДДС не трябвало да бъде повече от 12лв/час за труд

ГЕНАДИ-Колата е визуално перфектна-БЛАГОДАРЕНИЕ НА ГЕНАДИ И ПИКАСО(бояджията му)
GENERALI-представиха се МНОГО ДОБРЕ



Само не виждам от кво толко си доволен -200лв :blink:

Аз при моите застрахователи ХХХ като я опишат и я карам в точният сервиз УУУ (е чака се малко ред) и за 3-4 дена си я взимам като от БС :cool:
  • 0

#48 dan3ata

dan3ata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 82 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Mercedes Benz, Енергетика индустрия и промишленост. HR услуги.
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W202 230 T 150 h.p
    Mercedes Benz W203 270 CDI 170 h.p. AMG optic

Публикувано 19 април 2009 - 16:52

Колеги някой може ли да ми даде координати за сервиза на Краси в Несебър! Телефон или поне адрес!
Мерси предварително!
  • 0
ON THIS WORLD THERE IS NO BUSINESS, IT'S ALL PERSONAL - Vito Corleone

#49 OneReason

OneReason

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Интереси:Ако си добър в нещо, никога не го прави безплатно!
  • Автомобил:
    W210 2.5 113hp

Публикувано 27 ноември 2009 - 20:06

Мислех скоро да не пиша в този раздел, но ето че съм тук :kill_myself: ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ДА НЕ ХОДЯТ В ОТОРИЗИРАНИТЕ СЕРВИЗИ НА МЕРЦЕДЕС - БЕНЗ В БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО ТЕ СА ЕДНИ ГОЛЕМИ МОШЕНИЦИ И НЕКЪДЪРНИЦИ, И САМО ГЛЕДАТ КАК ДА ТИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ БЕЗ ДА ТИ ОПРАВЯТ ПРОБЛЕМА. Прокапа ми ГНП-то и реших да отида в така наречения " Оторизиран сервиз" на МБ в Сливен. Казват ми ремонта ще струва 120лв. Добре. Карам колата на другия ден, смениха ми точно една гумичка, проблема не изчезна и дигат ръце. Новата част струва 314лв. :kill_myself: Имах и проблем със свещите.. 1 бр. подгревателна свещ = 60.78 ст / 3 свещи 200 лева грубо казано. Питах ги дали ми дават някъква гаранция ако скъсат свещите, че те ще оправят проблема . САМО МРЪНКАТ :protest: Така. Казват ми, че и пистовия ремък е за смяна ( 90лв), амортисьорчето пред двигатела което сменях преди 3 месеца и то ще струва към 100 лева. За тампон на двигателя ми искат 240 лева. КРАДЦИИИИИИИИИ.
След разхвърляне на колата в домашни условия. - 0.40 ст. нова гумичка в една каналче на ГНП оправи проблема. 3 нови свещи от магазин на Бош до нас 32лв/бр. Пистовия ремък там е 36лв. Тампон на двигателя 100 лв.
Извода сами си го направете.
Машината е W210 '96г. Е250 Д.
  • 0

#50 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 27 ноември 2009 - 22:24

Мислех скоро да не пиша в този раздел, но ето че съм тук :kill_myself: ИСКАМ ДА КАЖА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ ДА НЕ ХОДЯТ В ОТОРИЗИРАНИТЕ СЕРВИЗИ НА МЕРЦЕДЕС - БЕНЗ В БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО ТЕ СА ЕДНИ ГОЛЕМИ МОШЕНИЦИ И НЕКЪДЪРНИЦИ, И САМО ГЛЕДАТ КАК ДА ТИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ БЕЗ ДА ТИ ОПРАВЯТ ПРОБЛЕМА. Прокапа ми ГНП-то и реших да отида в така наречения " Оторизиран сервиз" на МБ в Сливен. Казват ми ремонта ще струва 120лв. Добре. Карам колата на другия ден, смениха ми точно една гумичка, проблема не изчезна и дигат ръце. Новата част струва 314лв. :kill_myself: Имах и проблем със свещите.. 1 бр. подгревателна свещ = 60.78 ст / 3 свещи 200 лева грубо казано. Питах ги дали ми дават някъква гаранция ако скъсат свещите, че те ще оправят проблема . САМО МРЪНКАТ :protest: Така. Казват ми, че и пистовия ремък е за смяна ( 90лв), амортисьорчето пред двигатела което сменях преди 3 месеца и то ще струва към 100 лева. За тампон на двигателя ми искат 240 лева. КРАДЦИИИИИИИИИ.
След разхвърляне на колата в домашни условия. - 0.40 ст. нова гумичка в една каналче на ГНП оправи проблема. 3 нови свещи от магазин на Бош до нас 32лв/бр. Пистовия ремък там е 36лв. Тампон на двигателя 100 лв.
Извода сами си го направете.
Машината е W210 '96г. Е250 Д.

Звучи зловещо колега!!!
За съжаление, не всички имат техническите възможности да постъпят, като теб...
Аз съм чувал за тоя сервиз в Сливен по радиото, рекламираха го за нов, различн и по-добър. Явно само рекламата му е...
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#51 tixe

tixe

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:

Публикувано 22 август 2010 - 17:19

Здравейте,
Все още не съм собственик на возило :flagMB new: , НО.. Мисля да си купувам ц180, 1996, 1997г. бензин.
Живея в Габрово и моля да препоръчате сервиз. Сервиз в който ще проверя колата пурвоначално (преди да я купя), и такъв в който да я потдържам.
Благодаря.
  • 0

#52 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 23 август 2010 - 00:03

Здравейте,
Все още не съм собственик на возило :flagMB new: , НО.. Мисля да си купувам ц180, 1996, 1997г. бензин.
Живея в Габрово и моля да препоръчате сервиз. Сервиз в който ще проверя колата пурвоначално (преди да я купя), и такъв в който да я потдържам.
Благодаря.


имаш ЛС
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#53 ivcho_82

ivcho_82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E 270 CDI 2003

Публикувано 14 юли 2011 - 16:14

Авто-електро сервиз Братя Пеневи - много добри професионалисти. Намират се в Овча Купел, ул. Любляна, в близост до Околовръсното. Ходих при тях за обслужване на климатроника, смяна на масло, филтри, ролки, ремонт на алтернатора и компютърна диагностика. Разполагат със софтуер за МБ. Много съм доволен, действат бързо и цените са много добри. Ако някой се интересува, ще дам повече координати.
  • 0

#54 Тихомир Иван

Тихомир Иван

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E250 TD 1998 "AMG optik"

Публикувано 05 ноември 2011 - 08:41

Да споделя и моя опит с така наречените "сервизи".Оказва се че повечето гаражи освен масло,друго не могат да сменят качествено.
Аз съм от Казанлък и за бога братя ,не ходете в сервиза БЛИЦ КОМЕРС !!
Сервиза на Венета близо до автогарата.
По разни причини се наложи да сменя двигател на моя Бенц,след смаяната на мотора всичко е наред отивам да си взема колата а те пак я разхвърляли,защо бе момчета-ами водния радиатор е запушен.ОК слагайте нов.Слагат те нов 275лв.Всичко е наред колата върви без грешка.
Покарах колата с вода известно време ,дойдоха студовете лягам аз да източа водата и виждам радиатора вързан със "свински"/миши/ опашки !!! :kill_myself
Връщам се в сервиза питам ги защо а там Винетка ми казва,ми ти за 275лв какъв радиатор искаш да ти сложим-оригиналния BEHR струва 860лв и това с отстъпката!!!
Мошениците ми сложили някакъв ментерляк без да ми казват ,че слагат такъв!!! А аз не съм правил пазарлък за цена или качество.
Искам си парите а тя наглата ми казва ако искаш ме съди!!!
Само да вметна ,че не ми бяха долели хидравлично масло и се наложи да се връщам да сипят-забравили.И нещо още по фрапиращо- ден след като взимам колата от BLITZ KOMERS тръгвам за Пловдив ,по средата на магистрала ми светва лампата за маслото,отварям капака ,на щеката показва минимум,звъня им на тези мизерници а те ми викат -купи си 1л. масло и си долей.
Е няма такава държава,няма такива сервизи.
На всичко отгоре на "сервиза" пише с огромни светещи букви Mercedes-Benz !!!
Надали някой от БалканСтар знае как се използва името на марката.
  • 0

#55 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 ноември 2011 - 11:59

Има едни пичове, които се борят за правата на потребителите.
Виж КЗП.
Няма да загубиш нищо ако се оплачеш там!
Успех.
Аз бих отишъл с една тръба и няколко приятели, ама първо пробвай горното ;)
  • 0

#56 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 05 ноември 2011 - 13:08

Колеги,
МОЛЯ ВИ НЕ ХОДЕТЕ В
Автосервиз "АВТОМАТИК" в гр.София намиращ се на булевард Черни Връх точно след новопостроената Била :)
Леко казано не си разбират от работата що се отнася до 124ки :)
Първо колата стоя 1 месец при тях без да могат да открият проблема точно какъв е :) Единственото което казаха след толкова престой беше "КОмутатора е заминал" само искам да вметна , че двигателя е 2,0 и колата е преди фейса ..
Веднага беше закупен "нов" - втора ръка работещ комутатор от Боян / Lorinser /
След като го взехме от Боян веднага го сложихме на колата и тя пак не запали.
Последваха куп глупави обяснение и се стигна до извода , че" НЯМА ИСКРА И НЕ ПАЛИ ЗАЩОТО АКУМУЛАТОРА БИЛ ПАДНАЛ И ЕЙ СЕГА ЩЕ ГО СЛОЖИМ ДА СЕ ЗАРЕДИ" ... Оставихме го все пак да заредят акумулатора и на следващия ден след проба с зареден акумулатор пак не запали и те вече нямаше какво да ни кажат , а и не искахме въобще да ги слушаме :)
хванахме колата с едно важенце и я дръпнахме до едно приятелче със сервиз :)
Там се оказа , че

1. Дистрибуторната капачка е за смяна
2. Има кабели по инсталцията на запалването които правят мизерия и са за смяна
3. Стария комутатор си работи идеално също като новия
4. Моя човек вече има един резервен комутатор за всеки случай
5. От "Автоматик" отказаха да закупят резервния комутатор който препочъха да вземем ...

P.S Искам само да вметна едно много важно нещо

- колата не е моя / на приятел е
- първоначално я е издърпал до 'Автоматик' защото живее на един г*з от там
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#57 Raptor@

Raptor@

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:113511
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 юли 2012 - 21:56

Колеги искам да споделя случката си относно сервиза "БОШ" в Несебър или така наречения сервиз на "Краси в Несебър".

Накратко... На море с моя 500 SEL М117 пазен и гледан като малко дете за съжаление по една или друга причина опрях до посочения горе сервиз за диагностика на мотора...
След около седмица опити за откриване на координати и впоследствие опити за свързване по GSM и сигнал Заето 3 дни се свързах с дадения майстор.
По телефона след обстойно провеждане на разговор относно автомобила,проблема и действието от моя страна което трябва да предприема ми бе насрочен час за 11-12 следващия ден.
Поради факта ,че несебър е на немалко разстояние от Бургас където бях отседнал тръгнах малко по-раничко на следващата сутрин и пристигнах към 11.
Дотук добре...
>>>Любезно приканвам всички колеги от Мерцедес Гилдията Чийто автомобили са 1986 година да не рискуват времето,горивото и нервите си чрез този "реномиран","професионален" и "морален" автосервиз поради следните причини касаещи моя случай: <<<

1.В сервиза бях посрещнат меко казано гневно поради факта,че бях спрял на паркинга на сервиза!
2.Въпреки обстойното изясняване на случая около дефекта и естеството на автомобила Краси ми обясни цитирам "тия старите мерцедеси вече не ги правиме!"край на цитата ; При въпрос от моя страна значи ли това че няма как да ми бъде отстранен дефекта чрез тяхна помощ и дали нямат поне газ анализатор за да закачим автомобила за да мога да мина ГTП? получих отговор цитирам "не не става немам газ анализатор,има долу на кръстовището едно момче занимава се с аларми там тоци моци там пращам тия старите!"край на цитата.
3.Несъществуването на майстора при които бях "препратен" или Липсата на каквото и да е нормално обяснение местонахождението на втория майстор...

Поздрави!

Този пост е редактиран от Raptor@: 10 юли 2012 - 21:59

  • 0

#58 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2012 - 09:16

А какво му е на Бенца?
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#59 Raptor@

Raptor@

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:113511
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2012 - 17:46

А какво му е на Бенца?

Смених Бензинови помпи ,някои дюзи и някои кабели,свещи ,възд.филтър,изчистих резервоара свалих го и нов филтър там и какво ли още не и искам да се отрегулира диференциално налягане ,също така притока на въздух чрез шестограма общо взето имам нужда от една качествена настройка но няма къде...разхода ми е висок върви доста но попрекъсва на ниски и така.

Този пост е редактиран от Raptor@: 13 юли 2012 - 17:46

  • 0

#60 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2012 - 21:28

Стани - Събсоник е твоя човек, той много я умее тая система, ще извади правилен съвет. ;) Боян също. Някога имах подобна, но само я карах, никога не съм я поправял..

...изчакай да погледнат. ;)

Този пост е редактиран от Вай Басо: 13 юли 2012 - 21:28

  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни