Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

P2004 Разтегната верига ? y3/8n4Проблем

скоростна кутия двигател

  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 Peshoo

Peshoo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes CLS

Публикувано 12 февруари 2018 - 11:12

Здравейте колеги.Закарах моя цлс в Пловдив на диагностика тъй като светна чека на двигателя и момчето което беше там ми каза че въпросната грешка значи разтегната верига..Можел да ми я смени срещу скромната сума от 4000 лева.При скоростната кутия също ми диагностицира една болест  y3/8n4 .. При рязко натиснат педал на газта колата има забавяне около две секунди и след това се изтрелва с шут. Мислите ли че двата проблема са свързани тък като кутията не може да получи информацията от двигателя и от каде да започна.. 


  • 0

#2 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 12 февруари 2018 - 12:51

4000лв за смяна на верига? Някой иска много яко да те изклати...


  • 0

#3 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 12 февруари 2018 - 13:05

Е ако цената е с частите...което не включва само веригата тогава нека изброи какво ще се сменя и тогава може да коментираме.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2018 - 13:21

Кой двигател?
Газ има ли?
Пловдив дилъра или някой сервиз?
Забавянето е просто изчакване или заглъхва и забива муцуна. Постоянна ли е тази грешка?
Принципно се поправя мозъка в СофтЕлектроник Варна.
---
Пишете си ги тези детайли за колите де, не отнема време :)
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2018 - 13:22

Не мога да кажа дали са свързани двете грешни на 100%, но има логика да са. Грешката 2004 е за едни пластмасови лопатки на гърба на всмукателния колектор... Не знам какви вериги го гонят този майстор, но виж в този линк: http://www.mercedesm...tle-lever-flap/
Тази грешка за АСК се отнася до контролния модул (VDO-то).
 

П.С. Тези лопатки са пластмасови и след време пак се чупят, бях попадал на ретрофит кит, който е изцяло метален. В амазон ги имаше по 50-70$...


Този пост е редактиран от Klimfilt: 12 февруари 2018 - 13:29

  • 0

#6 Peshoo

Peshoo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes CLS

Публикувано 12 февруари 2018 - 13:56

Колеги колата е Мерцедес ЦЛС 2006 3.5 Бензин.За веригата пак ще проверя но почти съм сигурен че диагнозата е измислена с цел печалба...Относно въпросните лопатки и скоростна кутия някой дали е наясно дали как стоят нещата с ремонта ? Грешките на колата са постоянни,забавянето също..Ако реша да смачкам газта колата има едно изчакване като 2-3 секунди и тогава с шут се изтрелва.Също има един странен звук на неутрална и задна скорост, но предполагам нещата са навързани. Колата няма газ.Благодаря за отзивите.


Този пост е редактиран от Peshoo: 12 февруари 2018 - 14:00

  • 0

#7 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2018 - 14:06

За веригата сравнително лесен метод за проверка е, като завъртиш коляновия вал на 305 градуса долу на стрелката и махнеш датчика на Хол и гледаш за топъл печат през дупката. Виждаш ли го и да е идеално центриран в средата, значи си ок. Ако е леко в някои от краищата на дупката, разтегната е веригата - лошо. Ако изобщо не го виждаш, или не си центрирал правилно долу вала или още по-лошо. Успех с ремонта.


  • 0

#8 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 12 февруари 2018 - 14:11

Не е написано кой двигател е, но аз съм говорил с моя майстор за ОМ642 - смяна на верига с труд и хубави части около 1000-1300лв включено и нещата, които се сменят още с веригата. Мисля, че банани се наричаха, но не съм сигурен. Разбира се ако трябва и обтегачи да се сменят тогава цената ще е съвсем друга, но те си се водят като отделен ремонт. 

 

Сега за смяна на 3.0тди на ауди от поколението на 4Ф взема 3500лв, защото се вади целия мотор и генерално процедурата е по-сложна, веригите са повече и т.н. 


Този пост е редактиран от vonko1988: 12 февруари 2018 - 14:13

  • 0

#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 12 февруари 2018 - 14:24

Дали е веригата или балансиращия вал?!

Отиди в СС Пловдив и питай, ремонта там е по-евтин от посочената цена.


  • 0

logo-600-1002.png


#10 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 12 февруари 2018 - 14:31

Мотора има производствен проблем и е имало акция за смяна на валове. Както ти казаха колегите, отиди в представителството и там да ти кажат със сигурност.


  • 0

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2018 - 15:38

Значи имаш един проблем със сигурност и потенциално още 1 или 2.
Това с платката на кутията е ясно, ще ти я оправят, после се трият адаптациите и си караш.

На всм.колектор проблема е една плочка и 2 пръчки, които движат пеперудите вътре.
Продават се ремонтни комплекти ;)
Виж ограденото в червено и двете пръчки наляво и надясно.
На другата картинка е ремонтния комплект.

Прикачен файл  m272-3 int.manifold.jpg   94,39K   11 Брой сваляния Прикачен файл  m272-3 int.manifold-rep.kit.jpg   31,61K   10 Брой сваляния

Сега колкото до валовете и зъбните колела, това трябва да се провери. Ако си 2006-та има шанс да не си засегнат от проблема с тях.
На колко км. е колата и какъв е шанса да са реални?
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#12 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2018 - 16:07

Аз не мисля, че изобщо тази грешка е свързана с бал. вал и веригата... Автора на темата да каже с каква диагностика са гледали колата, как е установил, че е верига?

Из целия нет тази грешка (p2004) си е свързана само с въпросната пластмасова че*ия на колектора.
Коцето е прав, но моя съвет е ремонтния комплект да е изцяло от алуминий, защото рано или късно новата пластмаса пак ще сдаде багажа.


  • 0

#13 Peshoo

Peshoo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes CLS

Публикувано 12 февруари 2018 - 22:51

Колеги с нормална диагностика ми е гледана колата,но грешките са актуални,тъй като предния път ги извади и на стар диагностика.Незнам какъв точно е двигателя като модел  ,,WDD2193561A042768 '' това ми е номера на рама. За колата на 80000км е,но колко са реални само тя си знае..Силно се съмнявам като гледам какви дефекти се появяват. Някой дали би ме запознал ориентировачно с цените по конкретните ремонти как стоят нещата..Ремонта с тези лопатки и ако може по конкретно да ми обясните за

y38n4,както колегата каза компютъра на кутията..Благодавя ви !


  • 0

#14 Peshoo

Peshoo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes CLS

Публикувано 12 февруари 2018 - 23:22

0641 Component Y3/8n4 VGS control unit is defective  Това беше въпросната грешка при АСК.


  • 0

#15 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 февруари 2018 - 09:21

Колеги с нормална диагностика ми е гледана колата,но грешките са актуални,тъй като предния път ги извади и на стар диагностика.Незнам какъв точно е двигателя като модел  ,,WDD2193561A042768 '' това ми е номера на рама. За колата на 80000км е,но колко са реални само тя си знае..Силно се съмнявам като гледам какви дефекти се появяват. Някой дали би ме запознал ориентировачно с цените по конкретните ремонти как стоят нещата..Ремонта с тези лопатки и ако може по конкретно да ми обясните за

y38n4,както колегата каза компютъра на кутията..Благодавя ви !

CLS никога, ама никога не закачай на нещо различно от Оригинална Стар диагноза. Правили сме си експерименти как на Стар излиза една грешка, а на друга диагностика съвсем друга. И после започваш да сменяш грешни неща. Пиши ми на лично да ти кажа два сервиза в Пловдив, където ще те оправят.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни